Nachádzate sa na stránke s ponukou alkoholických nápojov.

Mali ste už 18 rokov?

Tieto stránky sú určené len osobám starším ako 18 rokov. Pokiaľ ste ešte nedovŕšili vek 18 rokov opustite tieto stránky kliknutím na tlačidlo NIE.


Áno       Nie

Rum

Aktívne filtre

Don Papa Baroko Art 2022 CZ Eliška Podzimková...

Počet Recenzií 0  
Cena 45,60 €

V roku 2022 značka odštartovala spoluprácu s našou miestnou umeleckou scénou. Eliška Podzimková sa stala vôbec prvou českou umelkyňou, ktorej dielo sa objavilo na limitovanej art edícii tejto filipínskej značky. Táto spolupráca je unikátna a súčasne prvá svojho druhu, pretože na tubu prináša rozšírenú realitu (AR). Vďaka aplikácii Artivive sa objekty na tube rozpohybujú a prenesú diváka do filipínskej džungle. Eliška Podzimková je kreatívna multimediálna výtvarníčka, ktorej jedinečný vtip, zmysel pre dizajn a technické zručnosti ju vyniesli medzinárodnú reputáciu priekopníckej animátorky. Svoju neobvyklú techniku, ktorá spája živé akčné fotografie a videá s pútavou ručne kreslenou animáciou, využíva v krátkych filmoch, hudobných videách a fotografických a ďalších projektoch.

Dostupnosť: 56 Skladom

Heffron 38% 5y 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 1  
Cena 12,10 €

Jedna z najstarších DESTILERII v Čechách, Prostějovská Palírna U Zeleného stromu, vzdáva svojim trstinovým rumom hold československým légiám. Táto dobrota nesie meno poslednej lode, v ktorej transportovali českého legionára cez Panamský prieplav späť domov. Na jej palube cestoval 12. strelecký pluk Milana Rastislava Štefánika. Teraz Heffron priváža lacný a dobrý panamský rum, jasnú hviezdu večierkov. Než doputoval do Európy, odpočinul si päť rokov v dubových sudoch priamo v Karibiku. Tropické teploty zariadili intenzívnejší kontakt medzi sudmi a destilátom a teda jeho rýchlejšie dozrievanie. Aj keď sa jedná o pomerne mladý rum, nájdete v ňom príjemnú drevitú stopu. Heffron Panama rum je príjemne sladkastý a dubové drevo v ňom dopĺňa výrazné noty vanilky a karamelu.

Dostupnosť: 30 Skladom

Bumbu Rum Originál 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 1  
Cena 27,50 €

Keď v minulosti piráti vládli Siedmim moriam, bolo známe, že si vyrábajú korenistý grog známy ako Bumbu, ktorý si produkovali zo surovín obstaraných na ich cestách. Moderné spracovanie tejto zmesi sa skladá z korenín a cukrovej trstiny, vybraných z 8 krajín - Barbados, Belize, Brazília, Kostarika, Dominikánska republika, Salvádor, Guyana a Honduras. Bumbu rum je destilovaný na Barbadose. Starne v sudoch po bourbone. Je to miešaný rum, pričom najstaršia zložka zreje úctyhodných 15 rokov.

Dostupnosť: 26 Skladom

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l...

Počet Recenzií 2  
Cena 31,70 €

Diplomático Reserva Exclusiva je blend rumov vyrobených výhradne na kotlíkových destilačných zariadeniach a zrejúcich v priemere 12 rokov. Je sladký, s ovocnou chuťou, čo je charakteristické pre všetky rumy Diplomático, ale obsahuje ešte vyššiu koncentráciu a intenzívnejšiu chuť. Jedná sa o výnimočný rum určený k pomalému popíjaniu, ktorý sa stal hitom pre všetkých milovníkov rumov od svojho uvedenia na trh. Držiteľ ocenenia "Best of Category" v kategórii rumov zrejúcich 9-15 rokov - International Rum Festival 2008, Ybor City, Tampa, Florida.

Dostupnosť: 20 Skladom

24 Days of Rum Rumový Kalendár 2023 42,5% 24 x...

Počet Recenzií 0  
Cena 67,40 €

24 Days of Rum - nový adventný rumový kalendár pre rok 2023. 24 rôznych výberových rumov.

Adventný rumový kalendár od 24 Days of Rum pre rok 2023 s 26 okienkami. Za prvými okienkami nájdete 2x degustačné poháre a za okienkom s označením 1-24 nájdete jednu vždy jednu 20ml miniatúrnu fľašu vybraným rumom na daný deň. Na miniatúrnej fľaši nájdete špeciálne navrhnutý štítok výrobcu, na ktorom je uvedený názov rumu, alc. a krajina pôvodu rumu.

Spolu s kalendárom získate svoje vlastný degustačný zápisník, do ktorého si môžete zapísať svoje poznámky a chuťové vlastnosti.

Na webovej stránke www.24daysofrum.com bude každý deň počnúc 1. decembrom zverejnený rum pre daný deň vrátane informácii o rume, histórie značky a tiež hodnotení užívateľov z rôznych štátov Európy.

Dostupnosť: 19 Skladom

Don Papa Masskara Art Limited Edition 40% 0,7 l...

Počet Recenzií 0  
Cena 63,50 €

Táto limitovaná edícia Masskary sa nachádza v novej darčekovej tube a bola navrhnutá umelcami Onie Jacksonom a Guillaume Garriérom, ktorí už v minulosti zvíťazili v súťaži Don Papa French Contemporary Art Competition, ktorá je súčasťou uznávaného globálneho umeleckého programu značky. Darčeková tuba je úplné iná ako ostatné umelecké počiny značky, je inšpirovaná kubizmom a street artom. Umelci chceli zachytiť faunu a flóru ostrova Negros Rum zrejúci v sudoch z amerického dubu starostlivo zmiešaný so špeciálne destilovanou infúziou calamansi (hybrid medzi mandarínkou a kumquatom – pochádza z Filipín a má kyslú chuť, podobne ako limetka) a divokého chilli siling labuyo. 

Dostupnosť: 18 Skladom

Diplomatico Mantuano 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 23,85 €

Diplomatico Mantuano znamená v preklade šľachtic, ale tiež mesto vyrábajúce kakao vo Venezule. Diplomatico Mantuano bol predstavený v Londýne na Rumfeste v októbri 2016. Je to priama náhrada za Reserva rum. Spoločnosť zachovala oranžové tóny tejto farebnej schémy rumov a ozdobnú zaoblenú fľašu. Fľaše vyzerajú opticky menšie ako iné 70 cl, ale je isté, že ide len o optickú ilúziu, pretože majú rovnaké množstvo alkoholu.

Dostupnosť: 16 Skladom

Pampero Anniversario 40% 0,7 l (kožené púzdro)

Počet Recenzií 1  
Cena 22,30 €

Tmavo jantárové Aniversario bolo vytvorené v roku 1963, na oslavu 25 rokov Pampero ™. Je to zmes najlepších rumov z ich produkcie. Je považovaný za jeden z najcennejších rumov na svete a skutočný symbol Venezuely. Blend rumov vo veku do 4 rokov, zrejúcich v dubových sudoch po sherry. Výnikajúci pomer kvality, chuti a ceny. Dodávané v krásnom koženom balení.

Dostupnosť: 15 Skladom

Blue Mauritius Gold Rum 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 41,40 €

Modrá a zlatá, dve farby, ktoré sa k sebe vo všeobecnosti nehodia, no v Mauritiuse idú ruka v ruke. Modré more a zlatý piesok, skvelá kombinácia. Takisto Blue Mauritius Gold, úchvatný rum bohatý na tropické ovocie, tóny tmavej čokolády a opražených orechov. Príjemné. Rum z raja.

Melasový rum, destilovaný pri 95%. Melasa pred destiláciou zreje 36 hodín. Biely alkohol je následne zredukovaný na 60%, blendovaný a uschovaný do sudov po portskom, čo postupne vytvára jeho prirodzenú chuť a zároveň eliminuje horkosť.

Dostupnosť: 15 Skladom

Don Papa Masskara 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 34,65 €

Limitovaná edícia rumu Don Papa Masskara bol vytvorený na počesť najdivokejšie party na Filipínach na ostrove Negros, ktorá sa volá práve Masskara (prezýva sa Smile party - Oslava úsmevov).

Rum je inšpirovaný príbehom Dionisia Magbuelasa, ktorý bol známy ako "Don Papa". Využil najlepšiu cukrovú trstinu na svete, aby vytvoril svoju slávnu sériu produktov. Je to mierne ovocný rum, pozitívne oceňovaný znalcami. Nebudete sklamaní! Táto limitovaná edícia Masskara z roku 2018 je zriedkavá a ťažko dostupná.

Dostupnosť: 14 Skladom

Božkov Republica Reserva 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 17,80 €

Božkov Republica Reserva nadväzuje na úspech rumu Republica Exclusive pričom ostáva verný prvorepublikovým hodnotám - poctivosť, noblesa, elegancia a hrdosť. Božkov Republica Reserva je so 40% objemom alkoholu mierne silnejšia a suchšia ako Republica Exclusiva.  Vo vôni sa mieša exotické ovocie, káva, karamel a sušené slivky. Chuť vyniká figami, pomarančami a cukrovou trstinou.

Dostupnosť: 13 Skladom

El Dorado 5y 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 17,45 €

Tento rum vyrába a predáva spoločnosť Demerara Distilleries v Guyane, ktorá má medzi konkurenciou skvelú povesť a produkuje jedinečné nápoje. El Dorado 5-ročný, prémiový s delikátnou chuťou. Je namiešaný zo skvelých rumov z Guyany, zrejúcich v dubových sudoch minimálne päť rokov. Vôňa tropické ovocie, s náznakom kokosu, dubu a vanilky. V dochuti hrejivý.

Dostupnosť: 12 Skladom

Zacapa Centenario 23 Solera 40% 0,7 l...

Počet Recenzií 0  
Cena 69,95 €

Vychutnajte si jeden z najlepších a najpredávanejších svetových rumov z originálnych Zacapa pohárikov. Určite poteší aj ako darček. Ron Zacapa 23 Y.O. patrí medzi skutočné svetové rumové skvosty. Je to jeden z najlepších rumov sveta, charakteristický svojou veľmi jemnou chuťou s tónmi vanilky a tropického ovocia. Zacapu si najlepšie vychutnáte čistú pri izbovej teplote alebo s ľadom v pohári so širokým dnom. Samotný výrobca odporúča vychutnať si tento rum i v kombinácii s cukrovým sirupom a pomarančovým bitterom. Na výrobu rumu Zacapa je používaný výlučne takzvaný "panenský cukrotrstinový med", teda šťava z cukrovej trstiny, ktorá vzniká už po prvom lisovaní. Na kvasenie šťavy sa používajú špeciálne kvasinky získané z ananásov. 

Dostupnosť: 12 Skladom

Don Papa Baroko 40% 0,7 l (čistá fľaša)

Počet Recenzií 0  
Cena 34,40 €

Baroko v starej filipínskej tagalčine znamená nadšenie a chuť k životu. A je to jedna z vlastností, ktorú zhmotňuje aj rovnomenná edícia značky Don Papa.

Don Papa Baroko sa vyrába z melasy na filipínskom ostrove Negros, kde sa pestuje jedna z najsladších cukrových trstín na svete. Na úpätí pohoria Mount Kanlaon potom zreje tri až päť rokov v sudoch po bourbone.

Vo výslednom blende sa prejavuje originálny charakter značky Don Papa, ktorý je výrazný, bohatý a plný života.

Aróma: Bohaté tóny citrusov a vanilky.
Chuť: Plná, s tónmi kandizovaného tropického ovocia a medu.
Záver: Dlhý, výrazný záver s náznakmi hrozienok a vypáleného dreva. 

Dostupnosť: 12 Skladom

Zacapa Centenario 23 Solera 40% 1 l (tuba)

Počet Recenzií 0  
Cena 61,85 €
Úžasný rum - víťaz platinovej medaily a držiteľ prvého miesta podľa Inštitútu testovania nápojov v Chicagu s neuveriteľnými 97 bodmi. Zaujímavé je, že teraz, keď Zacapu distribuujú obri v tomto odbore, spoločnosť Diageo, zrazu zmizla poznámka o 23 rokoch a nahradilo ju o čosi vierohodnejšie tvrdenie - použité rumy zrejú 6 až 23 rokov a miešajú sa spolu v systéme solera.
Dostupnosť: 12 Skladom

Santiago de Cuba Extra Aňejo 12y 40% 0,7 l...

Počet Recenzií 0  
Cena 43,70 €
Santiago De Cuba Extra Aejo, pôvodom zo Santiaga na Kube, je výnimočný rum, ktorý dozrieval 12 rokov v pivniciach Santiago De Cuba. Bohatá vôňa tmavej čokolády, vanilkového lusku a dubových tónov s dlhým jemným zakončením a ľahkým korením, ktoré zvýrazňuje skutočný charakter a kvalitu kubánskeho rumu. Chutí úžasne s kockami ľadu alebo dodá výnimočný lem vášmu obľúbenému miešanému nápoju pripravenému na rumovom základe.
Dostupnosť: 12 Skladom
Produkt